Logitech M560 Kablosuz Mouse Uzun Dönem İncelemesi

Categories İnceleme & Tavsiye YazılarıPosted on

Merhabalar, Logitech M560 Kablosuz Mouse ürününü 6 ay gibi uzun bir zamandır kullanıyorum. Bu yazıda Logitech M560 ile ilgili Logitech m560 tuş ayarları, Logitech m560 kullanımı, Logitech m560 fiyat nedir?, Logitech m560 orta tuş ne işe yarar, Logitech m560 uzun dönem kullanımı nasıldır? Logitech  m560 driver indirilir sorularına kısaca cevap vermek istiyorum.

Öncelikle Logitech M560 Orta büyüklükte bir mouse. Aşırı büyük veya aşırı küçük bir eliniz yok ise fazla bir sorun çıkarmayacaktır. Dizayn olarak gayet ele alınabilir, tutuş bakımından rahat ve ele oturan bir yapısı var.

Ancak mouse aynı türdeki bir çok mouse’a göre ağır. Uzun süre kullanımda ellerde ağrı yapabiliyor. İlk bir kaç hafta uzun kullanımda hafif ağrılara sebep olduysa da daha sonra mouse’a alıştıktan sonra bu sorun kalmıyor. Bu sorun ben gibi hafif bir mousedan m560’a geçtiyseniz sizin de başınıza gelebilir.

Üzerinde gelen pil 4-5 ay gibi bir sürede tamamen bitti. Daha sonra orta kalitede piller ile devam etttim ve pil süresi 3-4 ay civarında.(Orta yoğunlukta kullanım)

Logitech M560 Kablosuz Mouse üzerinde 3 tuş ve orta tekerlek bulunuyor. Tuşların konumunu yukarıdaki resimden görebilirsiniz. Bu tuşlara Logitech SetPoint programı yardımı ile farklı kullanım atamaları yapmanız mümkün. Windows kullanıyorsanız otomatik olarak bu tuşlara belirli özellikler atanmış olarak geliyor. Ancak işletim sisteminiz Linux ise bu tuşlar gerekli ayarlamaları yapmadan her hangi bir işe yaramıyor.

Logitech M560 Kablosuz Mouse üzerindeki Orta tekerlek fonksiyonel olarak tasarlanmış. Orta tekerlek dönme hızı ayarlanabiliyor. Ayarlamak için üzerine bastırmanız yeterli. Ancak normal kullanımda yavaş olan seçeneği kullanmanız daha iyi. Zira diğer türlü orta tekerlek kendi kendine hareket ediyor. Uzun sayfalarda aşağıya inmeniz hızlı olan seçenek ile çok kolay.

Logitech M560 Kablosuz Mouse sağ ve sol clik tuşları biraz sert dizayn edilmiş. Oyun oynarken zorlanmanız olası. Ayrıca sağ ve sol clik tuşlarının ayrı olmaması harcamanız gereken gücü arttırıyor.  Logitech M560 Kablosuz Mouse’u oyun için alacaksanız farklı bir mouse bakmanızı öneririm. Bu özelliği görünümde ve kullanımda sağlamlık katsa da hafif click yapmayı engellediği için bence eksi yönlerinden.

Mouse orta tekeri şu sağlamlık açısından kötü his vermiyor. Ancak sağ ve sola ittirilebildiği için eliniz değdiğinde sarsılmasını hissedebiliyorsunuz.

Fiyat olarak 90 lira ile 60 lira arasında değişmekte. Teknosa, Vatan gibi büyük mağazalarda yaklaşık 90 TL civarında. N11, Gittigidiyor gibi sitelerden güvenilir satıcıları bularak 60-70 lira gibi bir fiyata satın almanız mümkün.

Logitech SetPoint Yazılımını İndirmek için: http://support.logitech.com/tr_tr/product/wireless-mouse-m560/downloads

Logitech Unifying Yazılımını yüklemek için: http://support.logitech.com/tr_tr/product/wireless-mouse-m560/downloads

2 comments

  1. Merhaba.
    orta tuş tekerleğin altın da yok mu? ben autocad kullanıyorum orta tuş bi hayli gerekli. Nasıl yaparım alsam?

    1. Orta tuş tiklanamiyor. Tıklandığında hizli kaydirma özelliğine geçiyor. Ama orta tuş sağ ve sola ittirilerek kullanilabiliyor. Ayrica orta tuştan başka sol tarafta 2 farkli tuş var atama yapilabilen. Bu tuşları orta tuş gibi kullanabilirsiniz. Ama rahat alir mu bilemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.