Heisenberg ve Walter White Bağlantısı

Categories İnceleme & Tavsiye YazılarıPosted on

Heisenberg şu meşhur Werner Karl Heisenberg. Belirsizlik ilkesini bulan kişi. Alman, kuantum mekaniğin en önemli yapıcılarından biridir. Planck’in öğrencisidir. Quantum mekanigini çürütmeyi amaçlayan ve istikrarlı bir şekilde bunu çürüten. Hafif kel kafalı ve bulduğu formüller ve çalışmaları ile ” Nobel Fizik Ödülü, Max Planck Madalyası, Matteucci Madalyası ” ödüllerini kazanmıştır. Kuantum fiziğini matrisler ile förmüle etmiştir ( Merak etmedim değil ama … ) .

Niels Bohr ile birlikte gecenin geç vakitlerine kadar tartıştıktan sonra gittiği bir parkta “Doğanın bu atom deneylerinde de göründüğü kadar saçma olması mümkün müdür ?”sorusunu sormuş kişidir.

Bu arada sizlere Lise 3. sınıf konusu hakkında bir iki bilgi aşılamak da güzel .Asıl konumuza geçmeden önce eğer Breaking Bad dizisini bitirmediyseniz ağır spoiler içerdiğini hatırlayın. İzlemediyseniz saçma Türk dizilerini ( İstisnalar kaideyi bozmaz ) bırakıp izlemenizi öneririm. İzleyin yani …

2 Heisenberg hakkında benzerlikler görmek mümkün aslında keşke 2side kimyacı olsaydı demiyor değil insan .

Ama aslında bizim asıl odak noktamız Walter WhiteTanıyamadıysanız Breaking Bad dizisindeki başrol oyuncusu, hatta KING! .  Akciğer kanseri olduğunu öğrendikten sonra tek başına bir suç ve meth imparatorluğu kurmayı başaran yegane walter. O saflığı nasıl yakaladığı ise sorulması gereken bir diğer sorudur. Ama sormamak gerek zira işin sırrı sonuçta.

SAY MY NAME ?

Biraz önce okuduğunuz kelimede Walter White reis artık Heisenberg oluyor benim gözümde. Bu adamın ömrünü Skyler ve Jesse yemiştir istisnasız. Jesse neyse de Skayler tam …

Ve en güzel ( en üzücü demek daha iyi olabilirdi ) yer final sahnesi. Patron tüm düşmanları öldürür arkasından da ölür ve yardımsıcı kendi sayesinde hayatta kalır . Sırra kadeh basar.

Vaktiniz var ise lütfen izleyin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.