Düşüncelerimizin Özgürlük Zamanı

Categories Hayata DairPosted on

Düşünürüz; her gün, her an, her saniye. Saniyeler içerisinde aklımızdan milyonlarca (!) fikir geçip gider. Bazılarını bir süzgeçten geçirir kenara koyarız. Daha sonra üzerinde durmak için yada o an bize farklı hissettirdiği için.Bazılarını ise o an haricinde hatırlayamayız dahi.

Bu aklımızdan geçenleri kelimelere dökmek dökmek gerekir değil mi ? Ama öyle anlar olurki o an aklımızda olan binlerce kelimeyi dilimize düşüremeyiz. Bunun elbette bir sebebi vardır. Yoksa konuşmayı mı unuttuk ? Dilimiz mi tutuldu ?

Yada en basitinden insan bu değil mi ? En iyi yaptığı şey bahane bulmak. Dünyadaki tüm diğer işlerden daha kolay ve aniden.

[su_note]"İnsan, açık düşünmeli, açık söylemeli."[/su_note]

Peki insan istediği bir şeyi yapmamak için neden bahane bulur ki ? Bu soru sorulması gereken yegane soru. Lakin cevaplamak neredeyse imkansız. İmkansız dediğime bakmayın sadece bahane uyduruyorum şuan . Çünkü nedeni hakkında pek bir fikrim yok. Senin var mı ? Yorum kısmına yazabilirsin.

Düşündüklerimizi söylemek o an acıtabilir veya yarın yaralayabilir. Kim bilir … Ama düşüncelerimizi  hür bırakmamızın zamanı geçmekte. Her saniye .Var olun…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.