Android Wifi Hotspot İnternet Yok Sorunu Çözümü

Categories İnceleme & Tavsiye YazılarıPosted on

Günümüzde telefonunuzda bulunan Wifi Hotspot özelliği sayesinde telefonunuzu kablosuz bir modeme dönüştürebilirsiniz. Bu özellik her ne kadar güzel olsa da bazen sorunlara neden olabiliyor. Ve paylaştığımız ağdaki kişiler internetimiz açık olsa dahi internete giremeyebiliyor. Android wifi hotspot paylaşımı konusunda Google üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu yazıda Android wifi hotspot üzerinden paylaşılan ağdan internete girememe sorunu üzerinde durulacaktır. Bu sorunu yaşadığınızda windows ağ simgesi üzerinde bir ünlem işareti görebilirsiniz.

Android telefonlarda internet paylaşım özelliği online oyunlar için sıkça kullandığım bir özellik. Şu anda Xiaomi mi 5S Kullanıcısıyım. Telefona format attıktan sonra başıma gelen bir sorun, hotspot sorunu.  Android telefonum üzerinden wifi ile hotspot (internet paylaşımı) yapabiliyordum. Ancak hotspot üzerinden paylaştığım ağa bağlanan kişiler/bilgisayarlar internet erişimine sahip değildiler/olamıyorlardı.

Windows üzerinden sorun giderme yaptığımda ise paylaştığım android hotspot wifi internet bağlanma için DNS Sunucusu hatası, DNS Ayarlanamadı şeklinde bir hata meydana gelmekteydi.

Wifi üzerinden internet paylaştığınızda ilk olarak internetinizin açık olup olmadığına bakmalısınız, daha sonra android telefonunuz üzerinden paylaştığınız wifi hotspot ağınıza bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Her hangi bir sıkıntı yok ise devam edebiliriz.

Android Hotspot internet bağlantı hatası  sorunu gidermek için yapmanız gereken tek şey bağlandığınız bilgisayar veya cihaz üzerindeki DNS Ayarlarını el ile yapılandırmanız. DNS Ayarlarını el ile yapılandırdığınızda her hangi bir sorun kalmayacaktır. Ben bilgisayarımda aşağıdaki ayarları kullanıyorum. Farklı DNS ayarlarını Google üzerinden bulabilirsiniz. DNS ayarlarınızı değiştirdiğinizde internet sorununuz çözülecektir.

Xiaomi telefonlarda internet paylaşım sorunu, xiaomi wifi hotspot internet paylaşma sorunu,  xiaomi wifi hotspot internet yok hatası

3 comments

  1. Çok teşekkür ederim aynı sorun bende de vardı, bu şekilde çözdüm. Eğer bu şekilde çözemeyenler telefonun ağ ayarlarından LTE yi 3G ye çevirsinler

  2. Çok teşekkür ederim. Neredeyse 1 senedir denemediğim şey kalmamıştı. İnternette yazan her yöntemi denedim. Bağlandığım cihazda dns girince oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.