Şirket İçi Gelir, Gider ve Basit Muhasebe İşlemleri Yazılımı

Categories Bi DakikaPosted on

Her şirket var olduğu sürece finansal konular ile uğraşmaktadır. Düzenli olarak vergi vermekte, şirket içinde bir takım harcamalar yapmakta ve bunları sürekli olarak takip etmek zorundadır. Zira harcanan paranın yerinin bilinmesi ve tedbir alınması gerekir. Şirket İçi Gelir, Gider ve Basit Muhasebe İşlemleri Yazılımı da bu sebeple yazılmış bir yazılımdır.

Şirket İçi Gelir, Gider ve Basit Muhasebe İşlemleri Yazılımı sayesinde ay sonunda gelir ve gider durumunuzu öğrenebilir, harcamalarınıza kategorik olarak erişebilir ve inceleyebilirsiniz, vermeniz gereken vergi miktarını görebilir, fiş ve faturalarınızın listesini Muhasebe Raporu yardımı ile kolayca çıktı alabilir ve kullanıcılarınıza/çalışanlarınıza yapmanız gereken ödemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Proje Back-End tarafında ASP .NET MVC ile kodlanmıştır. Front-End tarafında HTML5, CSS3 ve JavaScript, Ajax teknolojilerinden yararlanılmıştır.  

Soru ve sorularınız için yorum yapabilir veya admin@mustafaergec.com.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Şirket İçi Gelir, Gider ve Basit Muhasebe İşlemleri Yazılımı İşlevleri

Yazılım üzerinden yapılan harcamalar fiş veya fatura olarak kayıt altına alınır. Daha sonra kayıt edilen veriler listelenebilir, istenilen kriterlere göre filtrelenebilir ve sonuçların çıktısı alınabilir. Pdf, csv, export vb. 

Aynı şekilde şirket içi gelirler de sisteme kayıt edilir ve benzer işlevler gerçekleştirilebilir.

Her yeni kayıt eklemede güncel Toplam Tutar ve Toplam KDV Miktarları güncellenir.

Şirket içi gider fiş listesi listeleme ekranı

Bazı işlemlerde personel bilgisi gerekli olduğu için sistem üzerinden yeni personeller eklenebilir. Mesela bu gün otopark parasını şirket içerisinden bir başkası vermiş olabilir. Daha sonra ödeme yapmak amacı ile bu tarz olaylar da yazılım sayesinde kayıt altına alınabilir.

Personellere ait olan borç, alacak ve verecek hesabı işlemleriniz sonucuna göre hesaplanmaktadır.

Şirket İçi Gelir, Gider ve Basit Muhasebe İşlemleri Yazılımı Raporlama İşlemleri

Program genel olarak kullanıcı veriyi girdikten sonra kayıt ediyor ve listeliyor. Listeleme işlemi her ne kadar bir çok ihtiyacı görse de asıl önemli olan gelir ve gider durumlarının dengesi, farkları, hangi ürün ve hizmetlere ne kadar harcama yapıldığı vb. bilgilerdir. 

Yazılım Genel Bakış ekranında bizlere bu bilgileri yüzeysel olarak Günlük, Aylık ve Yıllık olarak sunuyor.

Ayrıca gelir ve gider durumları Rapor bölümünden detaylı olarak incelenebilir.  

Rapor ekranı ilk açıldığında kayıtlı olan verilere göre hesaplama yapar. Ancak Tarih aralığı seçilerek daha detaylı bilgi edinilebilir. 

*Veriler rastgele verilmiştir.

Harcama verilerini grafikler üzerinde görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Gider Dağılımı

Gelir Dağılımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.