Basit Bir Php Projesi : Otopark Ücreti Hesaplama Projesi

Categories PhpPosted on

Php günümüzde Web Programlama için kullanılan dillerden bir tanesi. Bende yeni yeni Php öğrenen biriyim.  Php Değişkenler, döngüler derken ilk ödevimizi paylaşmak istiyorum. Aslında oldukça basit. Ama yeni öğrenenler için php örnekleri arasında gösterilebilir.

Bu yazıda php basit form kullanımı, php form verisini farklı sayfaya gönderme ve diğer sayfadan php form verisi alma, bootstrap nasıl kullanılır, php form verilerileri  gibi konularda fikir sahibi olmanız amaçlanmıştır.

Php Basit Bir Proje Örneği Konusu

Bir otoparka park eden taksinin 1 saati 2TL, minibüsün 1 saati 3TL, ticari aracın 1 saati 2.5TL dir. Taksi 1 saatten sonraki her saat başı için toplamda %20 daha fazla, minibüs ve ticari araç 1 saatten sonraki her saat başı için toplamda %25 daha fazla ödeme yapmaktadır. Buna göre girilen araba tipi ve kalınan saat bilgisine göre ekrana ödenecek otopark ücretini hesaplayan programın kodlarını yazınız.

Proje minimum iki farklı sayfadan oluşacaktır ve formlar kullanılacaktır.

Projede basit (oldukça basit aslında) olarak bootstrap kullanmaya çalıştım. Tasarımda şu anda oldukça kötü olduğum tasarıma bakıldığında anlaşılabiliyor. Sizler daha iyisini yapabilirsiniz.

index.php Dosyası İçeriği

hesaplama.php Dosyası İçeriği

Eksikler, fazlalıklar olabilir. İyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.